dla Pałacu Prezydenckiego ŻÓŁTEGO KAMIENIA JEDYNY DOSTAWCA Slide GRANIT dla Twoich potrzeb NAJLEPSZY DOSTARCZAMY Slide GRANITU PIĘKNO ODKRYJ

Płyty granitowe na taras i schody

Jako producent wyrobów z kamienia oferujemy chodnikowe, tarasowe i doskonałe do zastosowania na schody płyty granitowe. Poddajemy je starannej obróbce, dzięki czemu znajdują zastosowanie zarówno do wewnątrz, jak i zewnątrz budynków. Mogą stanowić zarówno elegancką podłogę w hotelu, jak i nieskazitelnie piękną posadzkę w domowym salonie.

W ofercie umieściliśmy między innymi płomieniowane płyty granitowe. Oznacza to, że zostały one poddane specjalistycznej obróbce z wykorzystaniem ognia. Wytwarzana podczas tego procesu wysoka temperatura powoduje, że powierzchnia płyty staje się chropowata. Taka faktura daje płomieniowanej płycie antypoślizgowe właściwości. Przekłada się to na możliwość zastosowana jej na schodach, posadzkach lub tarasie, gdyż zdecydowanie jej wpływa za zwiększenie bezpieczeństwa nawet podczas deszczowych dni.

Stanowi ona również wyśmienitą bazę do dalszej obróbki. Tak przygotowaną płytę granitową można poddać piaskowaniu lub szlifowaniu, co przekłada się na uzyskanie różnych efektów wizualnych. W zależności od Twoich potrzeb przygotujemy wariant i nadamy taką fakturę płycie, którą akurat potrzebujesz do stworzenia wymarzonego tarasu, chodnika lub schodów. Nasze usługi obróbki granitu kierujemy zarówno do osób indywidualnych, jak i realizujemy duże zamówienia dla przedsiębiorców.

Jesteśmy w stanie przygotować produkty w różnych rozmiarach. Dzięki temu nadają się one do stworzenia nie tylko chodników, ścieżek i trasów, ale także świetnie się sprawdzają jako materiał do wykonania eleganckiego wewnętrznego lub zewnętrznego parapetu, blatu kuchennego, obudowy kominka lub przepięknych półek.

Zastosowanie płyt granitowych

Proponujemy płyty granitowe, które znajdują zastosowanie:

 • jako płyty chodnikowe

 • jako płyty tarasowe

Można je wykorzystać do budowy nawierzchni placów, rynków czy ścieżek dla pieszych. Świetnie sprawdzą się jako nawierzchnia tarasów. Na uwagę zasługują również kamienne płyty płomieniowane wykorzystywane do tworzenia posadzek oraz chodników.

Dlaczego płyty granitowe?

Płyty granitowe produkujemy z wysokiej jakości surowca, co przekłada się na:
– dużą wytrzymałość – powstające elementy mogą służyć nawet setki lat,
– walory estetyczne – pięknie się prezentują, pełniąc funkcje dekoracyjne.
Na korzyść przemawia także łatwość i szybkość montażu oraz konkurencyjna cena.

Dostępne faktury obróbcze:

Zajmujemy się produkcją płyt granitowych dostępnych w różnych fakturach obróbczych. Pozwala to wybrać produkt najbardziej wpisujący się w potrzeby konkretnego klienta.

 • Polerowana
  Charakteryzuje ją wysoki stopień wygładzenia – do dopuszczalnej chropowatości 2,5 – 2µ /0,0025 do 0,020mm/. Polerowanie pozwoliło na wydobycie naturalnego połysku surowca.

 • Szlifowana
  Charakteryzuje się wysokim stopniem chropowatości i widocznymi rysami po zastosowaniu materiałów ściernych. W zależności od stopnia chropowatości oraz obecności rys wyróżnia się:

  • zdziernoszlifowaną – chropowatość powierzchni i głębokość rys do 1,5 mm,
  • wstępnie szlifowaną – chropowatość powierzchni i głębokość rys od 0,3 – 0,5 mm,
  • pełnoszlifowaną – chropowatość powierzchni 0,1 – 0,3 mm, brak widocznych śladów porysowania.
 • Piaskowana
  Charakteryzuje się wyrównaną, ale szorstką powierzchnią ze śladami obróbki w postaci gęsto rozrzuconych nakłuć.

 • Groszkowana
  Charakteryzuje się równą, ale szorstką powierzchnią z regularnie rozmieszczonymi wklęsłościami i wypukłościami. W zależności od odległości między punktami oraz głębokości wyróżnia się płyty granitowe:

  • grubo groszkowane – odstęp wynosi 6-8 mm, a głębokość 4-5 mm
  •  średnio groszkowane – odstęp wynosi 4-6 mm, a głębokość 3-4 mm.
 • Płomieniowana
  Charakteryzuje się powierzchnią zbliżoną wyglądem do naturalnego przełomu. Chropowatość wynika z wielkości ziaren, które powstają w wyniku łuszczenia.

Odchyłki wymiarów

Nominalna grubość [mm] Odchyłki
Więcej niż 12 do 30 włącznie ± 10%
Więcej niż 30 do 80 włącznie ± 3 mm
Więcej niż 80 ± 5 mm