dla Pałacu Prezydenckiego ŻÓŁTEGO KAMIENIA JEDYNY DOSTAWCA Slide GRANIT dla Twoich potrzeb NAJLEPSZY DOSTARCZAMY Slide GRANITU PIĘKNO ODKRYJ

Kostka granitowa

Trwałość, wytrzymałość i estetyka – oto główne cechy, które posiada cięta kostka granitowa wykorzystywana m.in. jako budulec dróg, mostów, a także chodników oraz ścieżek w przydomowym ogródku. Niezależnie od przeznaczenia, uczyni nawierzchnię twardą i odporną na działanie czynników zewnętrznych, a jednocześnie niezwykle elegancką i efektowną.

Dzięki swoim właściwościom zdecydowanie zostawia w tyle konkurencję w postaci bruku z betonu. Strzegomska cięta kostka granitowa jest wysoce odporna na czynniki atmosferyczne skutecznie opierając się zarówno promieniowaniu ultrafioletowemu, jak i ujemnym temperaturom. Nie traci swojego koloru, zachowując głębię swoich barw.

Odpowiednio dobrany rozmiar granitowej kostki brukowej pozwoli stworzyć mały, przydomowy podjazd lub obszerny plac w przedsiębiorstwie. Doskonale wywiązuje się ze swojego zadania zarówno pod kołami aut osobowych, jak i dużych maszyn firmowych. Dzięki rozbudowanej ofercie naszej strzegomskiej firmy znajdziesz warianty dostępne w wielu kształtach, rozmiarach i kolorach. Dobierzesz ją do otoczenia tak, że cały urządzany przez Ciebie obszar będzie stanowił współgrający i dobrze przemyślany krajobraz.

Za zastosowaniem strzegomskiego kamienia przemawia też fakt, że zmniejsza koszty utrzymania gospodarstwa domowego lub firmy. Warto zwrócić uwagę, że stosowane luźno rozsypane kruszywo, jako chodnik lub podjazd zatapia się w glebę. Z koeli beton, powszechnie wykorzystywany do zalania wybranego terenu, po roku może zacząć się kruszyć i wyglądać nadzwyczaj nieestetycznie. W jednym i drugim przypadku wyrównanie takich ubytków staje się uciążliwe i kosztowne. Z kolei nasza cięta granitowa kostka brukowa położona raz daje gwarancję funkcjonalności i efektowności na lata.

Surowo-łupana szara

Kostka granitowa surowo-łupana została wyprodukowana z granitu strzegomskiego – zgodnie z normą PN-EN 1342:2003. Charakteryzuje się drobnoziarnistą lub gruboziarnistą strukturą, co przekłada się na jednakową łupliwość w trzech płaszczyznach. Łupane powierzchnie są równe i mają ostre krawędzie.

Kostka granitowa surowo-łupana dostępna jest w następujących kolorach:

  • Szara

  • Szaro – żółta

  • Żółta

W zależności od rozmiaru, może być wykorzystana m.in.:

– do budowy dróg pod lżejsze pojazdy i budowy chodników – 4 x 6 cm
– w sposób uniwersalny – 8 x 11 cm
– do budowy nawierzchni pod ciężkie pojazdy – 15 x 17 cm.

surowo-łupana SZWED

Kostka granitowa surowo-łupana została wyprodukowana z granitu szwedzkiego – zgodnie z normą PN-EN 1342:2003. Wyróżnia się drobnoziarnistą strukturą, co przekłada się na bardzo dobrą łupliwość. Łupane powierzchnie są równe i mają ostre krawędzie

Kostka granitowa surowo-łupana SZWED dostępna jest w kolorach:

  • Szara

Kostka granitowa surowo-łupana SZWED dostępna jest w rozmiarach:

– 4×6 cm – do wykorzystania pod budowę nawierzchni dla lżejszych pojazdów
– 8×11 cm – do uniwersalnego zastosowania
– 15×17 cm – do budowy dróg pod ciężkie pojazdy.

surowo-łupana VANGA

Kostka granitowa surowo-łupana VANGA została wykonana z granitu pochodzenia szwedzkiego. Spełnia normę PN-EN 1342:2003. Charakteryzuje się strukturą gruboziarnistą.

Kostka granitowa surowo-łupana VANGA dostępna jest w kolorze:

  • Czerwonym

Kostka granitowa surowo-łupana VANGA dostępna jest w rozmiarach:

– 4×6 cm – do wykorzystania pod budowę nawierzchni dla lżejszych pojazdów
– 8×11 cm – do uniwersalnego zastosowania
– 15×17 cm – do budowy dróg pod ciężkie pojazdy.

Cięta płomieniowana

Kostka granitowa cięta płomieniowana została wyprodukowana z granitu strzegomskiego – zgodnie z normą PN-EN 1342:2003. Góra i dół są cięte, dzięki czemu można układać z niej idealnie gładkie nawierzchnie – bez efektu tzw. kocich łbów. Dodatkowo górna powierzchnie została poddana procesowi płomieniowania, co pozwoliło uzyskać efekt antypoślizgowości. Te walory sprawiają, że świetnie sprawdza się przy budowie ulic, dróg, placów itp.

Kostka granitowa cięta płomieniowana dostępna jest w kolorach:

  • Jasnoszary

  • Szarożółty

Cięta z płyt o grubości 5, 8, 10, 16 cm. Inne rozmiary uzgadniamy z klientem.  Kostka ma kształt sześcianu lub prostopadłościanu zbudowanego na jednej powierzchni górnej jako podstawie.

Dostępne faktury obróbcze

Kostki granitowe cięte i kostki granitowe cięto-łupane różnią się fakturami obróbczymi.

Odchyłki wymiarów

Wymiary [cm] Kostka o bokach łupanych Kostka o bokach ciętych
Odchyłka od wymiaru powierzchni [mm] Odchyłka grubości [mm] Odchyłka od wymiaru powierzchni [mm] Odchyłka grubości [mm]
5 x 5 x 5 ± 10 ± 5 ± 5 ± 5
8 x 8 x 8 ± 15 ± 5 ± 5 ± 5
10 x 10 x 10 ± 15 ± 5 ± 5 ± 5
16 x 16 x 16 ± 15 ± 5 ± 5 ± 5

Interesują Cię wysokiej jakości wyroby z granitu?

ZADZWOŃ +48 608 784 012